OHLÁŠKY

Přehled aktuálních bohoslužeb a akcí konaných tento týden ve farnosti.

mysl-1

PŘÍMLUVY FARNÍKŮ

Milí farníci,

rádi bychom Vám nabídli možnost napsat osobní přímluvu, která by mohla být přečtena při nedělní mši svaté. Při psaní přímluv mějte prosím na mysli, že se jedná o všeobecnou modlitbu věřících odrážející skutečné potřeby dnešního světa, církve, naší farnosti, nikoli o morální ponaučování. Předepsané přímluvy jsou zpravidla rozděleny do tematických okruhů: za církev, za svět, za trpící a za místní společenství. Osobní přímluva vychází ze života. Může vzejít z rozjímání nad Písmem Svatým, z nenadálé situace v rodině či ve světě, která člověka určitým způsobem poznamená. Při formulaci prosím myslete na to, že se nejedná o oznamovací větu, ale výzvu k modlitbě. Pokud Vám nevyhovuje elektronická forma, nebo se impuls k přímluvě objeví před Svatostánkem, je možné využít krabičku vzadu na stolíku ve farním kostele, kam je možné přímluvu napsanou na lístečku vhodit.