O NÁS

Římskokatolická farnost Mysločovice se nachází v okrese Zlín, v místě, kde se setkávají regiony - Haná, Valašsko a nedaleké Slovácko.
Její barokní farní kostel Nejsvětější Trojice pochází z roku 1756. Leží uprostřed Mysločovic, vesnice s 650 obyvateli. Kolem této obce se na všechny světové strany rozbíhají cesty do okolních, přifařených vesnic. Jsou to: Lechotice, Hostišová, Sazovice, Machová a Míškovice. V Míškovicích stojí zajímavý funkcionalistický filiální kostel sv. Antonína Paduánského z r. 1927, jehož autorem je významný architekt František Lydie Gahura.
Na obzoru mezi Míškovicemi a Mysločovicemi je z dálky vidět malebná barokní kaplička sv. Jana Nepomuckého, která svým citlivým zasazením a tvary zkrášluje krajinu.
V každé obci najdeme několik církevních památek, jež nám odkázali naši předkové. Více o nich v připojených podkapitolách.